UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
   
STRONA GŁÓWNA O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ GRANTY GALERIA EKSPERCI FAQ KONTAKT
ZŁÓŻ WNIOSEK   >>> NOWY UCZESTNIK: ZAREJESTRUJ SIĘ MAM JUŻ KONTO: ZALOGUJ SIĘ  
PLAN DZIAŁAŃ
Udział w konkursie polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez Zespoły Sąsiedzkie projektu aranżacji zieleni (mini ogrodu) na zaniedbanym lub niezagospodarowanym terenie w miejscu zamieszkania.

Zanim Zespół zapozna się z Planem Działań prosimy o przeczytanie Regulaminu, który określa zasady udziału w Konkursie. Znajdują się tam informacje dotyczące wymagań formalnych udziału w Projekcie, terminu dostarczenia projektów, kolejnych działań, itp.

ZADANIE 1 (maks. 60 pkt)
BUDOWA ZESPOŁU SĄSIEDZKIEGO
Pierwszym zadaniem konkursowym jest zbudowanie Zespołu z osób zainteresowanych zazielenieniem terenu wokół miejsca zamieszkania.
Zespół Sąsiedzki inicjuje projekt modernizacyjny, a w przyszłości będzie kierował pracami dotyczącymi aranżacji terenu w miejscu zamieszkania, jak również opiekował się stworzonym mini ogrodem.
...czytaj więcej

ZADANIE 2 (maks. 160 pkt)
OPIS STANU AKTUALNEGO
Wybór miejsca

Proszę wybrać miejsce, które będzie przebudowywane kierując się podpowiedziami zamieszczonymi w dziale Wskazówki Zostały przygotowane przez architektów krajobrazu specjalnie na użytek tego Projektu.
...czytaj więcej

ZADANIE 3 (maks. 600 pkt)
PRZYGOTOWANIE PROJEKTU ARANŻACJI TERENU
I KOSZTORYS JEGO REALIZACJI
Proszę zajrzeć do podpowiedzi zamieszczonych w zakładkach Wskazówki, Inspiracje, Artykuły – przygotowanych specjalnie dla Państwa przez specjalistów – architektów krajobrazu z SGGW.
...czytaj więcej

ZADANIE 4 (maks. 170 pkt)
KONSULTACJA SPOŁECZNA PROJEKTU
Jednym z zadań jest przeprowadzenie zebrania sąsiedzkiego w celu poinformowania społeczności sąsiedzkiej o planowanej przebudowie i zachęcenie do wspólnej inicjatywy społecznej.
...czytaj więcej

ZADANIE 5 (maks. 100 pkt)
PRZYGOTOWANIE HARMONOGRAMU REALIZACJI
PROJEKTU W OKRESIE WIOSNA-LATO 2019
Proszę zaprosić sąsiadów do współpracy przypisując poszczególnym osobom zadania do wykonania. Ważne jest, aby szczegółowo przemyśleć jakie prace należy wykonać i kto będzie za nie odpowiedzialny. Większość prac będzie wykonywana wspólnie - w grupie, ale zawsze trzeba wyznaczyć lidera każdego działania.
...czytaj więcej

ZADANIE 6 (maks. 100 pkt)
PRZYGOTOWANIE HARMONOGRAMU PRAC PIELĘGNACYJNYCH
MINI OGRODU W OKRESIE JESIEŃ-ZIMA 2019/20
Proszę przygotować listę prac, które trzeba będzie wykonywać w nowopowstałym ogrodzie. Jest to codzienna pielęgnacja roślin, niewymagająca wielkiego wysiłku, ale systematyczności i skrupulatności. Najlepiej podzielić się obowiązkami w różnych okresach, aby wszyscy wiedzieli co do nich należy. Starsze osoby zapewne z przyjemnością podejmą się takich lekkich prac jak podlewanie czy czyszczenie roślin.
Proszę też opisać plan rozwoju ogrodu na nadchodzące miesiące i lata. Czy zamierzają Państwo powiększać ogród, sadzić nowe rośliny, a może tworzyć kolejne ogrody na osiedlu? Jak zamierzają Państwo zdobywać środki na te działania (inne projekty grantowe, składki wśród sąsiadów, fundusze samorządu lub spółdzielni mieszkaniowej)? Może mają Państwo możliwość przeniesienia roślin ze swoich działek? Zachęcamy do opisania wszelkich pomysłów.
...czytaj więcej
PARTNERZY I PATRONI
PATRONI MEDIALNI
KONTAKT
FUNDACJA BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA UL. ŻELAZNA 32, 00-832 WARSZAWA LAWECZKA@FUNDACJABOS.PL 507 006 579